2019 programı onaylandı: BOTAŞ’ın 2019 yatırım tavanı 643 milyon lira

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK – Kurul) Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) transit doğalgaz iletimi dahil, 2019 yılı doğalgaz iletim şebekesi yatırım programını onayladı. Kurul kararıyla, BOTAŞ’ın 2019 yılı yatırım tavanı 643 milyon 748 bin TL olarak belirlendi.

BOTAŞ, 2019 yılı içerisinde proje bazında tahsis edilen yatırım projeleri tavanını geçemeyecek, programda yer almayan herhangi bir proje için harcama yapamayacak. Proje ödenekleri, yatırım dışı amaçlar için kullanılamayacak.

BOTAŞ tarafından uygulanacak 2019 yılı ulusal iletim şebekesi yatırım programında yapılacak her türlü değişiklik Kurul onayına tabi olacak. BOTAŞ’ın 2019 yılı ulusal iletim şebekesi yatırım programı gelişimi, Ocak-Haziran ve Temmuz-Aralık olmak üzere iki dönem halinde, dönem sonlarını takip eden 30 gün içinde kuruma bildirilecek.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer Analiz Hattı Stratejik Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.