AK Parti’den İstanbul açıklaması: Her şey hazır, dilekçeyi YSK’ya vereceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, olağanüstü itiraz konusundaki hazırlıklarını büyük oranda tamamladıklarını ve dilekçeyi çok kısa zamanda YSK’ye teslim edeceklerini belirtti. Yavuz, Twitter’dan yaptığı paylaşımında, AK Parti’nin İstanbul’daki yerel seçimlerin yenilenmesine yönelik “olağanüstü itiraz” sürecine ilişkin değerlendirmede bulundu. “Olağanüstü itiraz hakkımızı kullanarak İstanbul seçimlerinin yenilenmesini isteyeceğiz.” dediklerini anımsatan Yavuz, “Hazırlıklarımızı büyük oranda tamamladık. Çok kısa bir zaman içerisinde dilekçe ve eklerini YSK’ye teslim edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Maltepe’de oy sayımı sürüyor

Öte yandan yaklaşık 1,5 haftadır İstanbul Maltepe’de oy sayım işlemi sürüyor. Saat 12.00 itibariyle toplam 1089 sandığın 787’sinde sayım tamamlanmış durumda. Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezinde sayım, Cuma gününe kadar 2 kurul ve 2 masa ile yapılıyordu. Süreci hızlandırmak için bu sayı 2 kurul ve 12 masa olarak yeniden düzenlendi. Kalan 302 sandıkta sayım işleminin yarın sabaha kadar bitirilmesi hedefleniyor. Dün geç saatlere kadar 200’ün üzerinde sandığın sayımı yapılmıştı. Bugün öğle saatine kadar yaklaşık 40 sandık sayıldı. 371 bin seçmenin bulunduğu ilçede 309 bin kişi oy kullanmıştı. Bu arada, Cuma günü partililer arasında çıkan tartışmanın ardından hakim kararıyla, masalarda görevli partililer dışında, her partiden yalnızca 2’şer milletvekilinin salona girmesine izin veriliyor. AK Parti, sayım işleminin tamamlanmasının ardından YSK’ya seçimlerin yenilenmesi için başvuru yapmaya hazırlanıyor.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.