Bakan Pakdemirli: Muğla’daki yangın kontrol altında, mücadele devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Fethiye'ye bağlı Taşbaşı, Gökçeovacık ve turistik Göcek mahallelerine kadar ilerleyen yangın için “kontrol altında, ancak mücadele devam ediyor" açıklamasında bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangın ile ilgili “Muğla’daki yangın kontrol altında, ancak mücadele devam ediyor” dedi. Muğla’nın Dalaman ilçesinde başlayan ve Fethiye’nin Göcek Mahallesi’ne kadar yayılan orman yangını, rüzgarın yön değiştirmesiyle saat 17.00 sularında yeniden kontrolden çıktı. Yangın rüzgar etkisiyle Göcek’ten Karaağaç mevkisine doğru ilerlemeye başladı.

Dalaman ilçesinin Karacaağaç Mahallesi’nde dün saat 15.00 sıralarında çıkan yangın yüksek sıcaklık, düşük nem ve şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla yayıldı. Alevler, Fethiye’ye bağlı Taşbaşı, Gökçeovacık ve turistik Göcek mahallelerine kadar ulaştı. Alevlerin tehdit ettiği mahallelerde oturan vatandaşlar tahliye edildi. 15 helikopter, 520 personel, 105 arazöz, 18 dozer ve iş makinesiyle müdahale edildi. Yangında ilk belirlemelere göre 350 hektarlık alan zarar gördü. Öte yandan Fethiye ilçesinde yeniden başlayan orman yangınında alevler 2 saatte kontrol altına alındı. Yangında yaklaşık 5 hektar alanın zarar gördüğü belirtildi. Karaçulha Mahallesi Toptancı Hali mevkisindeki ormanlık alanda çıkan yangının nedeni ile ilgili araştırma başlatıldı

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.