Bischof: Türkiye yükselen bir pazardır

SunExpress Hava Yolu Şirketi Genel Müdürü Jens Bischof, İstanbul Havalimanı’nın olağanüstü bir proje olduğunu dile getirdi. Bischof, Alman Welt am Sonntag gazetesine verdiği röportajda, Türkiye’deki hava trafiği altyapı inşasının, ekonominin önemli şekilde gelişmesine katkı sağladığını belirtti. İstanbul Havalimanı’nın modern ve verimli olacağını söyleyen Bischof, “İstanbul Havalimanı açılışına katıldım, olağanüstü bir proje.” değerlendirmesini yaptı. Bischof, Türk Hava Yolları (THY) ve Alman Lufthansa şirketinin ortak kuruluşu olan SunExpress’in uzun zaman devam eden Türk-Alman ortaklığının nasıl başarılı şekilde işleyebileceğinin gerçek bir örneği olduğunu söyleyerek, “Türkiye yükselen bir pazardır.” yorumunda bulundu. SunExpress’in 2017 ve 2018’de çift haneli büyüme gerçekleştirdiğini anımsatan Bischof, “Şirket tarihinin en iyi sonucunu elde ettik. Bunu 2019 için de planlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu. Bischof, SunExpress’in Avrupa’nın 36 şehrinden Türkiye’de 18 noktaya uçtuğunu kaydetti.

Bischof: Türkiye yükselen bir pazardır 1
Hava yolu şirketi SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, Alman Welt am Sonntag gazetesine verdiği röportajda, İstanbul Havalimanı’nın olağanüstü bir proje olduğunu dile getirdi. -Ekonomi Hattı

Jens Bischof kimdir?

Jens Bischof (51) Deutsche Lufthansa’nın Başkan Yardımcılığı ve aynı zamanda Lufthansa Group’un bütün uçuşlarının satışlarından sorumlu olarak görev yaptı. Bischof, aynı zamanda Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Frankfurt’taki bütün ticari operasyonları yönetti. Bütün bunlara ek olarak Lufthansa Alman Hava Yolları Yönetim Kurulu üyeliğini yaptı.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.