Burgan Bank, ilk çeyrekte net kârını açıkladı: 35 milyon TL

Burgan Bank, 2019 yılının ilk üç ayında vergi öncesi kârını 44 milyon TL, net kârını ise 35 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank geçen yıla göre konsolide mali tablolarında aktif büyüklüğünü yüzde 12 artışla 22 milyar TL’ye, nakdi kredilerini 17 milyar TL’ye, müşteri mevduatını ise 9 milyar TL’ye yükseltti. 31 Mart 2019 itibarıyla Burgan Bank’ın özkaynakları 1,9 milyar TL’ye, katkı sermaye dâhil özkaynakları ise 3,6 milyar TL’ye ulaştı. Sermaye yeterlilik oranı konsolide bazda yüzde 18,9 solo bazda ise yüzde 21,2 olarak gerçekleşti. Bankanın 2019 yılı ilk çeyrek rakamlarını değerlendiren Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, “İstikrarlı büyüme çizgimizi; stratejilerimiz, taktiksel yaklaşımımız, yenilikçi ürün ve hizmet anlayışımız doğrultusunda 2019 yılında da sürdürüyoruz. Butik Bankacılık anlayışımız çerçevesinde kurumsal, ticari ve özel bankacılık alanlarında daha hızlı, esnek ve çözüm odaklı hizmetler sunmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizle kişiye özel bankacılık deneyimi ile alışılageldik bankacılık hizmetlerinin ötesine geçerek uzun süreli ilişkiler kurmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Müşterilerimizle birlikte sağlıklı büyüyoruz

Dinç, “2019 yılı için gündemimizdeki önemli konular arasında dijital bankacılık ürünlerimiz ile bireysel bankacılık ve birikim yönetimi alanında müşterilerimize sunacağımız daha kapsamlı yatırım hizmetleri olacak. İştiraklerimizden Burgan Leasing’de filo kiralama alanında da büyümeyi hedeflerken, Burgan Yatırım aracılığı ile müşterilerimize sunduğumuz yatırım ürünlerini çeşitlendirmeye ve teknolojik yapımızı geliştirmeye devam edeceğiz.

Dijital kanallarda güçlü teknolojik altyapı

Değişen teknoloji ve ihtiyaçlar doğrultusunda müşterilerine sundukları kanalları geliştirdiklerini belirten Dinç, “Teknoloji bankacılığında ilerlemeyi yakalamak ve bir adım öne çıkmak için her geçen gün yeni çalışmalara imza atıyoruz. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için yakın zamanda Mobil Bankacılık uygulamasını ve Internet Bankacılığını tamamen yeniledik. Burgan Bank Dijital Bankacılık ve Bilgi Teknolojileri ekipleri tarafından maksimum güvenlik noktasında tüm senaryoları düşünerek ve arka planda tüm önlemleri alarak en son teknolojiyle geliştirmelerimizi yaptık. İnternet Bankacılığı ve QR kod ile giriş yapılabilen mobil uygulamayla daha hızlı, güvenli ve rahat bir kullanıcı deneyimi sunuyoruz. Kitle bankacılığında Dijital Bankacılık kanalı ile daha çok müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz.” diye ekledi.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer Analiz Hattı Stratejik Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.