Cengiz İnşaat, Slovenya’da 98 milyon euroluk ihale kazandı

Cengiz İnşaat, Slovenya ile Avusturya arasındaki tünelin ikinci hattının yapım ihalesini kazandı.

Cengiz İnşaat, Slovenya ile Avusturya arasındaki Karawaski Tüneli’nin Slovenya tarafından açılacak ikinci hattının inşaası için açılan ihaleyi kazandı. Slovenya basınında yer alan habere göre, Sloveya otoyol şirketi DARS 3 şirketin yarıştığı ihalenin resmi sonucunu henüz ilan etmedi. Ancak Cengiz İnşaat ihaleyi 98 milyon euro teklifle kazandı.

İhaleye, Viennese Implenia Austria ve Slovenyalı inşaat şirketi CGP Novo mesto 115 milyon euro ile Kolektor CGP, Riko ve Yapı Merkezi’nin oluşturduğu Slovenya-Türk konsorsiyumu da 102 milyon euro teklif verdi.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.