Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'daki temaslarının ardından yurda dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’daki temaslarının ardından yurda dönüşünde uçakta gazetecilerle sohbet etti.

“CHP çözüm değil sorun üretiyor”

‘İstihbarat birimlerinin CHP’yi karıştırdığı’ iddiası ilişkin bir soru üzerine Erdoğan, “İstihbaratın öyle büyük işleri var ki…Böyle basit işlerle uğraşacak vakti mi var?” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Görüldüğü gibi bu CHP, siyaset değil yalan üretiyor, çözüm değil sorun üretiyor. Bay Kemal CHP’yi yalan üretme merkezi haline getirdi.”

“EYT konusu bir manipülasyon”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusuyla ilgili, “Kısa süre sonra bu olayın bir manipülasyon, ülke ekonomisini çökertmeye dönük nasıl bir adım olduğunu herkes kabul edecek.” diye konuştu.

“Mücadelemiz belli bir takvime bağlı değil”

Türkiye’nin terörle mücadelesinin belli bir takvime bağlı olmadığının altını çizen Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı’nda işleyen sürece ilişkin, “Bu tür askeri harekatlarda herhangi bir tarih vermek mümkün olmaz.” dedi.

Erdoğan, harekatta bugün itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısının 1230’e ulaştığını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bir yıllık performansı açıklanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bir yıllık uygulama performansı sonuçlarının bütçe görüşmelerinden sonra açıklanacağını söyledi.

Erdoğan’ın Katar gezisine katılan gazeteciler arasında TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, medya kuruluşlarının genel yayın yönetmenleri ve temsilcileri yer aldı.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.