Gerçekleşmeyen projeye milyon dolarlık ödeme!

Sinem YILDIZ

2009 ile 2014 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı yapan Ahmet Davutoğlu döneminde milyon dolarlık projeye para aktarıldığı, aktarılan paranın karşılığında projelerin yapılmadığı ortaya çıktı.

BÜYÜKELÇİ VE TRT’DE ESKİ YÖNETİCİLER DE VAR

Söz konusu proje ile ilgili yakından ilgilenen Dışişleri Bakanlığı’nda dönemin projelerden sorumlu müdürü halı hazırda ise Büyükelçi olan bir isim, TRT’de ise projeye dahil olan eski bir yönetici, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun o dönemde görev yapan yakın çalışma arkadaşlarının da olduğu ortaya çıktı. Gerçekleşmeyen projenin ödemesi ise halı hazırda faaliyet gösteren bir şirket üzerinden gerçekleştirildi.  

DAVUTOĞLU ‘KONUŞURSAM’ DEMİŞTİ

Önceki aylarda kendisine yönelik eleştirilere cevap veren eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “defterler açılırsa birçok kişi insan yüzüne çıkamaz” demiş, önceki gün ise T24’te Şirin Payzın’ın sorularını cevaplayan Etyen Mahçupyan ise dolaylı olarak “Davutoğlu konuşursa yakın tarih yeniden yazılır” ifadeleri ile mesaj göndermişti.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.