Deutsche Bank: TCMB’nin faiz indirimi için 2020 sonuna kadar 400 bp alanı bulunuyor

Deutsche Bank raporunda Merkez Bankası'nın faiz indirimi için 2020 sonuna kadar 400 baz puanlık alanı bulunduğunu belirtti.

Deutsche Bank’ın gelişen piyasalar stratejisti Christian Wietoska, kaleme aldığı raporda Türk Lirası’na ilişkin değerlendirmede bulundu. Wietoska, “2019’un ilk çeyreğindeki zayıf seyrin ardından Türkiye tahvilleri, düşen enflayon, genişleyici para politikası, jeopolitik gelişmelerdeki iyileşme ve kurdaki oynaklığın azalmasıyla keskin şekilde toparladı.” dedi.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.