Dolar 5.60 civarında: Piyasalar Mart enflasyonunu bekliyor

Dolar/TL Mart ayı enflasyon rakamlarının izleneceği güne 5.60’ın üzerinde yukarı yönlü başladı. Veri saat 10:00’da açıklanacak. Dün 5.46-5.68 arasında dalgalanan kur, kapanışta 5.60 seviyesindeydi. Dolar enflasyon öncesi saat 08:10’da yüzde 0,40 artışla 5.6210’da yer aldı. Aynı saatte euro/TL de yüzde 0,40 primle 6.3150’de. Dolar endeksi ise hafif ekside 97.170 seviyesinde. Foreks anketine katılan 16 ekonomistin Mart TÜFE verisi için tahminleri medyan yüzde 0,85 ve ortalama yüzde 0,79 oldu. Yıllık beklentiler ise medyan yüzde 19,52 ve ortalama yüzde 19,43 olarak gerçekleşti.

Şubat enflasyonu aylık yüzde 0,16 ve yıllık yüzde 19,67 seviyesindeydi. İstanbul seçim sonuçlarına yönelik itiraz süreci izlenmeye devam ederken, bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo ile Washington’da bir araya gelecek. Görüşmede, ABD’nin F-35 savaş uçaklarının operasyonel kapasiteye ulaşmasını sağlayacak ekipmanların Türkiye’ye teslimatını durdurması ve bu kapsamda S-400 konusunun ele alınması bekleniyor.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer Analiz Hattı Stratejik Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.