Dolar ve euro haftaya sakin başladı

Türkiye'de ve dünyada yoğun veri gündeminin takip edileceği haftada dolar 5,7420 liradan, euro 6,3280 liradan 'merhaba' dedi.

Türkiye ekonomisinin büyüme verisinin yakından izleneceği günde dolar güne dolar, 5,75 liranın altında başladı. Saat 09:50 itibarıyla Kapalıçarçı’da dolar/TL kuru 5,7440’tan, euro/TL ise 6,3280 liradan el değiştiriyor. Cuma günkü kapanışta doların satış fiyatı 5,7510 lira, euronun satış fiyatı ise 6,3230 lira olmuştu.

NATO Liderler Zirvesi de piyasaların radarında

Öte yandan, bugün İngiltere’de başlayacak ve 4 Aralık’a kadar devam edecek NATO Liderler Toplantısı’ndan gelecek haber ve açıklamalar da takip edilecek.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.