Hedef yurtdışında 100 mağaza: Muhtarlar ‘takım’ satışını artırdı

Erkek giyim markası Kiğılı CEO’su Suerdem, muhtarlar, meclis üyeleri ve belediye başkanlarının yarıştığı yerel seçimlerde, aday adayları ile birlikte 800 binin üzerinde kişinin özellikle erkek giyim sektörünü canlandırdığını söyledi... Selenay Yağcı'nın haberi...

Erkek giyim markası Kiğılı, ünlü oyuncu Oktay Kaynarca ile özel koleksiyon hazırladı. Koleksiyonun tanıtımında Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem, muhtarlar, meclis üyeleri ve belediye başkanlarının yarıştığı yerel seçimlerde, aday adayları ile birlikte 800 binin üzerinde kişinin özellikle erkek giyim sektörünü canlandırdığını söyledi. Satışların arttığını kaydeden Suerdem, “En çok muhtarlar bizim sektörü hareketlendiriyor. Sadece muhtarlar ve adayları 150 bini aşıyor. Yerel seçimler bize yarıyor. Milletvekili seçimlerinden daha iyi” dedi. Kiğılı’nin halkın gözünde iyi bir yeri olduğunu kaydeden Suerdem, “Dolayısıyla bu pastadan en çok payı biz alıyoruz. Hem markaya güveniyorlar hem de modayı iyi fiyata alıyorlar” diye konuştu. Kiğılı’nın yurtdışı atağı yaptığını kaydeden Suerdem, “Markalı ihracat çok önemli, ülkemiz ve şirketimiz için çok önemli. Biz gelişirsek yurtiçine de daha uygun fiyatlı ürünler sağlayabiliriz. Hedefimiz 30 olan yurtdışı mağaza sayısını 2020 içinde 100’e çıkarmak. Corner ve franchise’lar ile 2023 e kadar 400 mağazaya ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Turquality desteği de aldıklarını ifade eden Suerdem, “İşimizi büyütmeyi hedefliyoruz. İnanın burada perakende sattığımız ürünü yurtdışına toptandan veriyoruz. Yurtdışına yüz dönmekte fayda var” dedi.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.