İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım: Bu seçim murdar oldu

AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım bir basın toplantısı düzenleyerek 15 gündür devam eden sayım sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Bu seçim murdar oldu” diyen Yıldırım, bu sözünün kendisini de bağladığını, kim kazanırsa kazansın sonuçların çok konuşulacağını söyledi. Yıldırım, “Oylar sandıkta iç edilmiştir, bu kadar açıktır. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır. Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir. Murdar etin de kavurması olmaz. İstanbul gibi memleket büyüklüğünde bir şehri yönetecek başkanın şaibeler ve sakatlanmış bir seçim sonucuyla başkan olması doğrusu pek hoş bir şey olmaz” dedi.

Yeniden sayımın yavaş ilerlemesine ilişkin eleştirilere yanıt veren Yıldırım, “Seçim gecesi sandık sayısı kadar heyet oluyor. Şimdi heyet sayısı 150’yi geçmez. Bunu düşününce yavaş ilerlemesi normal” diye konuştu.Süreci 2014 yerel seçimleri ile kıyaslayan Yıldırım, “2014 yılında 191 itiraz yapılmış; bunun 19’u kabul edilmiş, 172’si reddedilmiş. Bu yıl 522 itiraz yapılmış; 485’i reddedilmiş, 13’ü kabul edilmiş, 24’ü kısmen kabul edilmiş. Bunların içinde tüm partiler var… 2014 seçiminde AK Parti adayının oyundan daha fazla oy aldım. Biz düşük oy falan almış değiliz. Burada karşı taraf daha çok oy aldı, o da ittifaklardan kaynaklanıyor” ifadelerini kullandı.EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.