İstanbul Havalimanı 3 bin taksiciye istihdam sağlayacak

İstanbul Havalimanı'na taşınma işleminin gerçekleşmesi ile birlikte projede 3 bin taksiciye istihdam sağlanacak Ekonomi Hattı

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, İstanbul Havalimanı’nda bin taksinin görev yapacağını söyledi. Aksu; “Vardiyalarla birlikte 3 bin taksiciye istihdam sağlanacak. Yeni evimiz İstanbul Havalimanı’nda turizme katkı sağlamak amacıyla elimizden gelen en iyi hizmeti vereceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla 29 Ekim’de açılışı yapılan İstanbul Havalimanı için şimdi de taşınma heyecanı yaşanıyor. Yeni havalimanına taşınma işlemi 7 Nisan 00:00’da tamamlanacak. THY başta olmak üzere çok sayıda şirket yeni havalimanına geçecek. Tabii ki İstanbul Havalimanı’na taşınma sadece havacılıkla sınırlı kalmayacak. Atatürk Havalimanı’nda görev yapan 660 taksi de 6 Nisan tarihinde İstanbul Havalimanı’na taşınacak. Projede görev alacak yeni araçlarla birlikte İstanbul Havalimanı’na kayıtlı taksi sayısı bine ulaşacak. Bu araçların 800’ü sarı taksi, 100’ü turkuaz renkli üst segment taksi ve 100’ü de vito tarzı lüks taksi şeklinde olacak. Taksicilerin taşınma işlemine, İstanbul Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi önderlik yapacak.

Taksicilerin İstanbul Havalimanı’na taşınmasına ilişkin açıklamalarda bulunan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksiciler olarak bu projenin bir paydaşı olmaktan gurur duyduklarını söyledi. İstanbul Havalimanı’nda toplamda bin taksinin görev yapacağını dile getiren Aksu; “Yeni Havalimanı’na taşınma işlemi gerçekleştiğinde, vardiyalarla birlikte 3 bin taksici için ekmek kapısı açılacak. Bu şoför kardeşlerimizin ailelerini de düşündüğümüzde 12 bin kişilik bir topluluğu etkileyecek bir süreç yaşayacağız. Bugüne kadar her zaman ülkemizin, milletimizin yanında yer aldık. Bundan sonra da ülkemizin menfaatleri ne gerektiriyorsa bunu sorgusuz sualsiz kabul etmeye hazırız. 6 Nisan’dan sonra yeni evimiz İstanbul Havalimanı olacak. Burada vereceğimiz kaliteli hizmetle; Türk turizminin gelişmesi için de elimizden geleni yapacağız” dedi.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.