İstifa mı etti? Temel Kotil TEI yönetiminden ayrıldı

TEI Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen TUSAŞ Genel Müdürü ve CEO’su Prof. Dr. Temel Kotil, görevinden ayrıldı.

TUSAŞ Motor Sanayii (TEI) Yönetim Kurulu’nda geçen hafta önemli bir değişiklik gerçekleşti. C4 Defence’in haberine göre Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), General Electric, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) ve Türk Hava Kurumu (THK) arasında kurulmuş olan şirkette, Yönetim Kurulu Başkanlığı makamı sessiz sedasız boşaldı. 

Teamül olduğu üzere uzun süredir TEI Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen TUSAŞ Genel Müdürü ve CEO’su Prof. Dr. Temel Kotil, görevinden ayrıldı. Kotil’den boşalan göreve henüz bir atama yapılmadı.

Yeni mevcut durumda ise TEI’nin internet sitesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı pozisyonunun boş olması dikkat çekti:

İstifa mı etti? Temel Kotil TEI yönetiminden ayrıldı 1
EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.