JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon: Resesyon beklemiyoruz ama hazırlıklıyız

JPMorgan Chase & Co.’nun CEO’su Jamie Dimon, ekonomi için felaket tellallığı yapanlara katılmıyor. Ancak bu onlara kulak vermediği anlamına gelmez. Bankanın geçen yılki karını rekor seviyelere taşıyan ekonomiye yönelik, Dimon’ın dikkat çektiği giderek artan sayıdaki engel JPMorgan’ın Salı günkü yıllık yatırımcı sunumunda da yer aldı. Kar beklentisini sabit tutan banka yatırımcılarına kredi artış hızında yavaşlama beklemelerini söyledi.

“Resesyona hazırlıklıyız.” diyen Dimon, bununla birlikte resesyon beklemediklerini, sadece risklerin farkında olduklarını ifade etti.

JPMorgan’ın sunumuna göre yüksek kaliteli kredilere odaklanan bankanın kredi artışı geçen yılki kadar hızlı olmayacak.

Dimon, “Resesyon planlaması pazarlama yapmayı durduracağımız anlamına gelmiyor. Tam tersine daha fazla bankacı istihdam etmek için resesyondan yararlanacağız. Belli ki finansallar biraz kötüleşecek ama bu aynı zamanda bir fırsat.” dedi.

EKONOMİ HATTI
www.ekonomihatti.com

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.