Kopaş Kozmetik, BébéD’or’u satın aldı

Kopaş Kozmetik, bebek beslenme ürünlerinin önde gelen markası BébéD'or'u satın aldı.

BébéD’or’u satın alarak portföyünü bebek beslenme ürünleri kategorisini de kapsayacak şekilde genişleten Kopaş Kozmetik CEO’su Onur Özyurt, “Önümüzdeki dönemde, yurtiçinde şirket ya da marka satın alımları yoluyla büyürken, özellikle Asya’da yeni pazarlara açılmaya devam edeceğiz” dedi. Türkiye’nin önde gelen kişisel bakım ürünleri firması Kopaş Kozmetik, bebek beslenme ürünleri kategorisindeki önemli yerli oyunculardan biri olan BébéD’or markasını satın aldı.

Hedefimiz BébéD’or’u liderliğe taşımak

Satın almayla ilişkin açıklama yapan Kopaş İcra Kurulu Başkanı (CEO) Onur Özyurt, “BébéD’or gibi öncü ve güçlü bir markayı bünyemize katmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu satın almayla birlikte, kategorisinde açık ara lider olan Dalin markamıza önemli bir tamamlayıcı ürün grubunu da porföyümüze dahil etmiş oluyoruz. Kopaş böylelikle Dalin bebek saç ve cilt bakım ürünleri, GOON bebek bezleri, Humana bebek ve çocuk devam sütlerine ek olarak BébéD’or markası ile bebek beslenme araçları kategorisinde de faaliyet gösteriyor olacak. 

Hedefimiz, BébéD’or’u aynı Dalin, Sesu ve XO markalarımız için yaptığımız gibi kategorisinde hak ettiği yer olan liderliğe taşımak” dedi.

“Büyümeye devam edeceğiz”

“Bu satın alma, Türkiye’nin en büyük yerli kişisel bakım ürünleri şirketi olmak hedefimiz doğrultusunda attığımız önemli adımlardan biri” diye sözlerine devam eden Onur Özyurt, büyüme hedefleri kapsamında başka marka ya da şirket satın alımlarının da olabileceğine dikkat çekti. Özyurt, şöyle devam etti: “Kopaş önümüzdeki dönemde yurtiçinde şirket ya da marka satın alımları yoluyla büyürken, yurtdışında özellikle Asya’da yeni pazarlara açılmaya devam edeceğiz. Kopaş olarak halen Malezya ve Singapur’da 2 bölgesel temsilcilik ofisi ile 6 Güneydoğu Asya ülkesinde faaliyet gösteriyoruz.” 

Öte yandan, bu satın almayla birlikte Kopaş Türkiye eczane kanalı satış ekibini de 2020 yılının ilk çeyreğinde 40 kişiye çıkaracak ve söz konusu kanaldaki büyüme faaliyetlerine hız verecek. 

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.