Libya’lı LISCO ile Türk GEMKOM’dan işbirliği

Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi’nin 1979 yılında kurduğu Libyan Iron & Steel Company (Libya Demir & Çelik Şirketi- LISCO), Türk şirketi GEMKOM ile işbirliği anlaşmasını imzaladığını duyurdu.

Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi’nin 1979 yılında kurduğu Libyan Iron & Steel Company (Libya Demir & Çelik Şirketi- LISCO), önceki gün önemli bir anlaşmaya imza attı. LISCO, Türk şirketi GEMKOM ile işbirliği anlaşmasını imzaladığını duyurdu. LISCO’nun resmi sitesinde verilen bilgilere göre Türk şirketi GEMKOM ile yapılan anlaşmanın çelik tesislerinin elektrik kapasitesinin iyileştirilmesini öngörüyor. Türk şirket ile yapılan anlaşmada ayrıca tesisin üretim kapasitesinin de artırılması gündemde.

6 BİNDEN FAZLA ÇALIŞANI VAR

LISCO’nun sitesinden yapılan açıklamada anlaşmayı devlete ait şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Abdul Malik El Fetih ile Gemkom’un ülke temsilcisi Mustasharuha Mittal imzaladı.

1979 yılında kurulan ve 6 binden fazla çalışanı olan LISCO’nun yıllık üretim kapasitesi 1.3 milyon ton. Ülkedeki en büyük çelik şirketi olan LISCO, Arab Steel tarafından yapılan araştırmada Kuzey Afrika ve Ortadoğu’nun en büyük 5 şirketinden biri olarak görülüyor.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.