Mahalle esnafı da sanal market pazarında

Geçtiğimiz haftalarda sanal market pazarında teslimat uygulaması olarak ön plana çıkan Getir’in 38 milyon dolar yatırım alması ve İspanyol Glovo’nun pazardan çekilmesi, gözleri sanal market pazarına çevirdi. Son üç yılda 7.5 kat büyüyen Pazar teslimat pazarı her geçen gün hareketlenmeye güçlü oyuncuların da katılmasıyla devam ediyor. Söz konusu pazarda hizmet veren mahalleesnafi.com da bu oyunculardan biri olarak 2013 yılından bu yana hizmet veriyor. Web sayfası ve mobil uygulama üzerinden hizmet veren şirketin portföyünde hali hazırda 100 bin adetten fazla barkodlu ürün bilgisi mevcut.

Mahalle esnafı 360 derece dijitalleşiyor!

Söz konusu uygulama son tüketiciye olduğu kadar esnafa da önemli bir satış imkanı sunuyor. Platforma kayıt olan esnaf her türlü ürününü sisteme dahil edebileceği gibi istediği an ürün ile ilgili güncelleme de yapabiliyor. Bu kapsamda sektörde teslimat hizmeti veren şirketlere karşı esnafın kendini korumasını ve satış gelirlerini artırmasını sağlayan uygulama hali hazırda 56 binden fazla tüketici ve esnaf tarafından kullanılıyor. Mahalleesnafi.com’a sadece bakkal manav değil yemek servisi veren işletmeler de dahil olabiliyor. Kısacası mahalle esnafını, söz konusu uygulama sayesinde stok kayıtlarından, satış ve teslimata kadar 360 derece dijitalleştirmiş oluyor.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.