TSPB Genel Kurulu’nda başkanlık bayrağını Alp Keler devraldı!

TSPB'nin yeni başkanı Alp Keler, belirlenen yol haritasındaki hedeflerinin gerçekleştirilmesinde ve sektörün en etkin şekilde temsil edilmesi için çalışacağını dile getirdi. -Ekonomi Hattı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) yeni başkanı Alp Keler oldu. Birliğin 200’e yakın sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkan seçilen Keler, görevi Erhan Topaç’tan devraldı. Genel kurulda TSPB’nin gelecek 2 yıl boyunca görev yapacak yönetim ve denetleme kurulu ile disiplin komitesinde yer alacak isimler de bildirildi. Birlik başkanlığı görevini Erhan Topaç’tan devralan Alp Keler, genel kurulda yaptığı konuşmada, TSPB’ye geçen yıl boyunca hizmet vermiş olan Topaç’a değerli çalışmaları ve önemli katkıları için sektör adına müteşekkir olduğunu dile getirdi. Keler, “Birliğimiz sermaye piyasalarımızın gelişmesinde önemli bir misyona sahip. Başkanlık görevini teslim almamla beraber bu misyonu en iyi şekilde gerçekleştirmek adına çalışmalara devam edeceğiz. Belirlenen yol haritasındaki hedeflerin gerçekleştirilmesi ve sektörün en etkin şekilde temsil edilmesi için çalışacağız.” ifadesini kaydetti.

Alp Keler kimdir?

2018 yılından bu yana Akbank Özel Bankacılık ve Varlık Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Keler, bu görevinin yanı sıra Ak Portföy Yönetimi AŞ’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Akbank’taki mevcut görevinden önce, 2011-2017 yıllarında Ak Portföy Yönetimi A.Ş.de CEO, 2006-2011 yıllarında, Fortis Portföy’de CEO ve Global Exco üyesi olarak görev almıştır. 2009-2010 yıllarında Hong Kong ABN AMRO Asset Management Inc.de Yönetim Kurulu Üyesi görevi üstlenmiştir. Fortis Portföy’e katılmadan Koç Portföy Yönetimi’nde Genel Müdür Yardımcısı ve öncesinde sektörde birçok farklı kurumda çeşitli kademelerde görevini yürüttü. 2008-2011 yıllarında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstütüsü’nde öğretim görevlisi olarak da görev yapan Keler, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) Başkanlığı, Avrupa Fon ve Portföy Yönetimi Derneği (EFAMA) Yönetim Kurulu Üyeliği, Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği ve CFA Society of Istanbul Başkanlığı görevlerini üstlendi. 

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer Analiz Hattı Stratejik Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.