Uber Londra’da yeni ruhsat alamadı

ABD merkezli ulaşım şirketi Uber Technologies Inc., Londra'daki faaliyetleri için yeni ruhsat alamadı.

ABD merkezli ulaşım şirketi Uber Technologies Inc., Londra’daki faaliyetleri için yeni ruhsat alamadı. Londra ulaşım otoritesi TfL sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre Uber’in başkentte faaliyet göstermesi için gerekli ruhsat onaylanmadı. İtiraz başvurusu için 21 günü bulunan Uber, mahkeme kararı değerlendirme süresince faaliyetlerini sürdürebilecek.

Uber, Londra’da lisansını kaybetmesine yol açan kararı temyiz edecek

Uber, Londra’nın taşımacılık otoritesinin aldığı ve şehir içinde taşımacılık yapmasına imkan veren lisansı kaybetmesine yol açan kararı temyiz edecek. 

Uber yaptığı açıklamada, iş modelini değiştirmek için adımlar attığını ve güvenlik konusunda standartlar belirlediğini de ifade etti. Uber’in Kuzey ve Doğu Avrupa başkanı Jamie Heywood yaptığı açıklamada, “Son 2 ayda Londra’da bizimle çalışan her şöförü denetledi. 

Şöförlerin kimliklerinin teyit edilmesi konusunda güçlü sistemlerimiz ve kontrollerimiz var” diye konuştu.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer AHSAM Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.