Kobilere yenilik müjdesi: Yapı Kredi Faktoring açıkladı

Yapı Kredi Faktoring, Finansal Kurumlar Birliği çatısı altında kurulan “Ticaret Zinciri Finansmanı” dijital platformuna katılan ilk faktoring şirketlerinden biri oldup, müşterilerinin ticari işlemlerine hız ve kolaylık katmak için web sitesini yeniledi. -Ekonomi Hattı

Yapı Kredi Faktoring, Finansal Kurumlar Birliği çatısı altında kurulan “Ticaret Zinciri Finansmanı” dijital platformuna katılan ilk faktoring şirketlerinden biri olarak 17 yıldır devamlılığını sürdürmekte. Yapı Kredi Faktoring’den yapılan açıklamada, Yapı Kredi Faktoring, Finansal Kurumlar Birliği çatısı altında kurulan “Ticaret Zinciri Finansmanı” dijital platformuna katılan ilk faktoring şirketlerinden biri oldu. Sektörde yeni platformun kullanılmasına öncü olan Yapı Kredi Faktoring, diğer yandan müşterilerinin ticari işlemlerine hız ve kolaylık katmak adına web sitesini, fonksiyonlarını genişleterek yeniledi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, Finansal Kurumlar Birliği çatısı altında, KOBİ’lerin Ticaret Zinciri Finansmanı’ndan daha fazla yararlanabilmesi amacıyla kurulan Ticaret Zinciri Finansmanı dijital platformuna önem verdiklerini vurgulayarak, KOBİ’lerin bu yeni platform ile uygun maliyetli finansmana erişiminin kolaylaşacağını bildirdi. Çöteli, sözlerine şunları ekledi: “Yapı Kredi Faktoring olarak geleneksel tedarikçi finansmanını bir faktoring çeşidi olarak yıllardır uyguluyor ve pek çok KOBİ’mizi bu ürünle buluşturuyoruz. Öte yandan Ticaret Zinciri Finansmanı dijital platformunu, dijitalleşme ile birlikte değişen iş yapış şekillerinin bir gereksinimi ve sektörümüze heyecan katan bir gelişme olarak görüyoruz. Binlerce alıcı ve satıcıyı bir araya getirecek bu sistem, sadece finansman sağlamakla kalmayıp faktoring alacak yönetimi, tahsilat takibi ve garanti hizmetini dijital ortama taşıyacak ve böylelikle KOBİ’lerimize değer katacak. 17 yıldır sektördeki liderliğini sürdüren öncü bir kuruluş olarak, bu yepyeni platformda ilk işlemlerden birini gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Müşterilerini önemseyen Yapı Kredi, web sitesine yeni online işlemler platformu ekledi

Çöteli, dijitalleşmenin olanaklarını müşterilerine daha fazla yaşatmak için Yapı Kredi Faktoring web sitesini yenilediklerini ifade ederek, “Dijitalleşme, mevcut iş yapış şekillerini dönüştürürken yeni fırsat ve avantajlar yaratıyor. Sektörün lideri olarak biz de müşterilerimizin dijital dünyanın sunduğu imkânlardan daha fazla yararlanmaları gerektiğinin bilinciyle, bu alana yatırımlarımızı sürekli olarak artırıyoruz. Dijitalleşme doğrultusunda önemli bir adımı web sitemizi yenilemekle gerçekleştirdik.” değerlendirmesinde bulundu.

Kullanıcı dostu bir arayüzle tasarladıkları yeni web sitesine, müşterilerin hayatlarına kolaylık ve hız katacak yeni fonksiyonlar eklediklerini belirten Çöteli,sözlerine devam etti: “Web sitemiz içerisinde bulunan online işlemler platformu ile müşterilerimiz, çek, senet, temlik alınan faturalar gibi birçok belgeyi tek tıkla görebiliyor, kesilen faturalarının detayına, hesap ekstrelerine ve BA/ BS formu düzenlemek için fatura ile tutar mutabakatlarını yapabilecekleri ekranlara kolayca ulaşabiliyor. Henüz faktoring ile tanışmamış şirketler faktoring imkânları hakkında web sitemiz üzerinden kapsamlı bilgiye ulaşabiliyor, duyurularımızı anında takip edebiliyor.” ifadelerine yer verdi.

EKONOMİ HATTI / HABER MERKEZİ

Burada yer alan haber, yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu haberde yer alan bilgiler www.ekonomihatti.com'un Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir. Veriler, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin ticari amaçlı kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.ekonomihatti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. İşbu haberdeki tüm görüş ve tahminler, söz konusu haber tarihiyle www.ekonomihatti.com'a ait olup diğer Analiz Hattı Stratejik Araştırma Merkezi'nin görüş ve tahminlerini temsil etmemektedir. Bu haberdeki tüm görüş ve bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.